Ronald Koeman, ekibinin sahada pek iyi olmadığını vurgulasa da, zorlu maçta üç puanı da alabildiği için mutluydu. Maç sonrası açıklamalarda bulunan Hollandalı teknik adam “Kazanmaya devam etmeliyiz. Bu bizim en iyi oyunumuz değildi. Ama iyiydik ve kazanmayı hak ettik. Mutluyum. Genel olarak galibiyet önemli. Umarım doğru yolda devam ederiz. Eşleşme “Çok fazla enerji harcadık. Yorgunduk ama bu maçta 3 puan bizim için çok önemliydi. İki güzel gol attık.”

Ilaix “Bir oyunda herkes başarısız olabilir. Ilaix zaman geçtikçe daha iyisini ortaya koyuyor. Topla iyi oynuyor ve fiziksel olarak güçlü bir çocuk. Girdiği zaman takıma her zaman fazladan bir şeyler veriyor.” Dinlenme sırasında sistem değişikliği “Bu taktiksel bir değişiklikti, ancak Umtiti’nin de bir kartı vardı. Osasuna’da iyi konumlanmadığımızı düşünüyorum ve bu değişiklikle kontrolü ele geçirdik.”

Seçimler “Uzun zamandır başkanımız yok. İçlerinden birinin gelip insanlarla konuşması önemli. Bakalım yarın ne olacak, ortaklar ne karar verecek.”

Lig Seçenekleri “Son 14 veya 15 maçta ne yaptığımız önemli. Atlético ile aradaki puan farkını kapatıyoruz. Özellikle bu akşamki sonuçla, sezon sonuna kadar bir lig var.”

Gençlere yatırım yapın “Alt kategorilerden genç oyuncuları oynatabildiğimiz için elbette gurur duyuyoruz. Bunu fırsatlara sahip olmayı hak ettikleri için yapıyoruz. Pedri, Ilaix, Riqui, Mingueza, Araujo gibi gençler harika bir gelecekleri olduğunu gösteriyor. Bir koç olarak, ben kulübün geleceği olduğu için her zaman gençlere fırsatlar vermişimdir “.

Messi – Jordi Alba ”Messi ve Jordi Albanın arasındaki iletişim olağanüstü seviyede. Yıldardır beraber oynadıkları için sahada ne zaman ne yapabileceklerini çok iyi tahmin edebiliyorlar. Maç “Takım ciddi ve heyecanlıydı, ancak en iyi oyunumuzu oynayamadık.”

Messi’nin karar verme özgürlüğü var. İleride tehlike yaratmanıza ihtiyacımız var. Bugün sahada daha geride kalmış olabilir, ancak oyununu oynadı ve tehlike yarattı. “Jordi Alba‘nın golünde attığı pas ile klasını gösterdi.”