Ole Gunnar Solskjaer, Aaron Wan Bissaka için rekabet sağlamak amacıyla bu yaz yeni bir sağ bek getirmek istiyor ve Trippier lider aday gibi görünüyor. Red Devils, Premier Lig‘in zirvesindeki şehirli rakipleri Manchester City ile aradaki farkı kapatmak için önümüzdeki yaz transfer döneminde kadrolarını güçlendirmeye çalışıyor. Manchester United ligi şampiyonun on iki puan gerisinde tamamladı ve Avrupa Ligi finalinde Villereal karşısında hayal kırıklığı yaratan bir yenilgi aldı. Tottenham Hotspur’da dört yıllık etkileyici bir dönemin ardından Kieran Trippier, yaklaşık 20 milyon sterlinlik bir ücret karşılığında 2019 yazında Atletico Madrid‘e gitti. 30 yaşındaki sağ bek Diego Simeone’nin önemli bir oyuncusuydu ve bu sezon Atletico Madrid’in şampiyonluğunda önemli bir rol oynadı. Trippier’in Los Rojiblancos ile yaptığı mevcut anlaşmanın bitmesine iki yıl kaldı. Ancak, İngiliz uluslararası oyuncu bu yaz eve dönmeye hevesli görünüyor ve İspanya’da kaldığı sürede yurdunu özlüyor. Sağ bek, United taraftarlarını heyecanlandıracak bir isim değil ama bu yaz Red Devils için önemli bir transfer olabilir.

Aaron Wan Bissaka, bu sezon hücum gücünü artırdı, ancak ileriye atılırken hala bazı sıkıntıları var. Trippier’in Manchester United’ı iyileştirebileceği yer de tam burası. İngiliz oyuncu, geçen sezon Aaron Wan Bissaka’nın 0.9’una kıyasla maç başına 1.2 gol şansı yarattı. Ayrıca maç başına 1.2 de orta yaptı, bu sayı Wan Bissaka’nın 0.4’ünden daha yüksek bir sayı. Trippier aynı zamanda müthiş bir orta açma yeteneğine sahip. Forvetiyle etkili bir iletişim kuruyor. İngiliz, arkadan topu etkili bir şekilde taşıyabiliyor. Trippier aynı zamanda harika bir duran topçudur ve ölü top durumlarında rakip için daha büyük bir tehdit oluşturacaktır. Trippier, sağ bek pozisyonunda alttan gelen oyuncuların yolunu kapatmayacak

Ethan Laird ve Marc Jurado gibi yetenekler gelişmeye ve büyümeye devam ederken, Kieran Trippier sağ bek pozisyonu için kısa vadeli bir çözüm olacak. Laird, MK Dons’taki kiralık sürecinde etkili oldu ve Carrington’daki koçlar tarafından çok yüksek puan aldı. Jurado kısa süre önce Barcelona akademisinden geldi ve parlak bir geleceği olması beklenen bir başka genç. Trippier, bu yıl Eylül ayında 31 yaşına girecek ve Manchester United, Atletico Madrid ile anlaşmayı kabul ederse kısa vadeli bir anlaşma yapılacak. Bu durum, bu yetenekli gençlerden bazılarının A takıma giden yolunu engellemeyeceği anlamına geliyor. Ayrıca Manchester United‘a gelişmeleri dikkatle izlemesi için zaman verecek.