LA Lakers ve NBA efsanesi, geçen yıl bir helikopter kazasında gerçekleşen zamansız ölümünün ardından aramızdan ayrıldı. Taraftarlar, adı podyumda duyurulduğunda daha fazla anı ve duygusallık yaşayacak. Kevin Garnett, Naismith Memorial Basketball Hall of Fame indüksiyonu öncesinde Kobe Bryant’ın etkisini kabul ediyor Kevin Garnett, bugün The Athletic’den Shams Charania’ya katıldı ve yaklaşan basketbol Hall of Fame etkinliği hakkında uzun uzun konuştu. Garnett duygusal sözler de sarf ettiği merhum Kobe Bryant’ı da anmadan geçmedi: “Kobe’nin orada olamayacak olması herkesi etkileyecek. Oyunun kendisinde çok önemli bir rol oynadı. Kobe şimdi orada olmayacak ve bu durum çok duygusal olacak.”

Garnett şöyle devam etti: “Üçümüz (Bryant, Duncan ve Garnett) de ödüller, yüzükler veya All-Star ödülleri kazandık. Her birimiz, diğer ikimizi daha ileriye ittik, bu bir gerçek. Üçümüz de birbirimizi çok zorladık.” Kevin Garnett, Kobe Bryant ve San Antonio Spurs efsanesi Tim Duncan, cumartesi günü basketbol şeref listesine alınacak. Etkinliğin 2020’de gerçekleşmesi gerekiyordu, ancak COVID-19 salgınının ardından bu yıla taşındı. Diğer adaylar arasında dört kez Yılın Ulusal Teknik Direktörü Eddie Sutton, iki kez NBA Şampiyonu antrenör Rudy Tomjanovich, 10 kez WNBA All-Star ve dört kez Olimpiyat altın madalyalı Tamika Catchings, üç kez NCAA Ulusal Şampiyona Antrenörü Baylor Kim yer alıyor. Mulkey, beş kez Division II Ulusal Yılın Teknik Direktörü Barbara Stevens ve uzun süredir FIBA yöneticisi Patrick Baumann. Kevin Garnett ve Kobe Bryant, özellikle 2008-2010 arasında, Boston Celtics ve LA Lakers’ın NBA Finalleri’nde iki yıl üst üste bir araya geldiği zaman, büyük bir rekabet yaşadılar.

Garnett, 2008’de Kobe Bryant’ı yenerek Celtics’in “Big 3” yarışmasının bir parçası olarak ilk şampiyonluğunu kazandı. Bununla birlikte, ‘Black Mamba’, 4. NBA yüzüğüne giden yolda Celtics ve Garnett’i altı maçta yenerek gülen taraf oldu. Kobe Bryant, beş şampiyonluk, iki NBA final MVP’si ve bir normal sezon MVP’si kazandığı kariyerinde Hall of Fame listesine girmeyi sonuna kadar hak ediyor. Bryant, oyun kariyeri boyunca LA Lakers’a sadık kaldı ve kariyerini Staples Center’da başlattı ve bitirdi.