Kevin Durant’ın diz kirişindeki sakatlığı onu All-Star Maçına kadar sahalardan uzak tutacak! Brooklyn Nets’in yıldızı Kevin Durant’ın sol diz arkasındaki hafif gerginlik, beklenenden daha şiddetli ve ciddi bir sakatlık. Durant’ın çekilen MRI’ına göre, 5-10 Mart NBA All-Star arasına kadar onu dışarıda tutacak “fazladan bir iyileşme süresi” gerektiriyor.

Nets baş antrenörü Steve Nash, Cuma günü takım antrenmanından sonra “Kevin’in takımdan ayrı olması berbat bir şey” dedi. “O harika bir basketbol oyuncusu ve her zaman her takımın kadrosunda olmasını isteyeceği tarzda bir oyuncu. Yani hepimiz hayal kırıklığına uğradık. Dahası, bu inanılmaz oyuncuya sahipsiniz ve bütün oyunu onun üzeirine inşa etmek istiyorsunuz ve bunun ötesinde, sadece Kevin’in oynamasını istiyorsunuz. O yıldız olmak için doğdu ve dünyadaki en iyi yaptığı şey de bu. “

Haber, Nash’in Durant’ın All-Star tatilinden önce dönebileceğine olan güvenini dile getirmesinden sadece günler sonra geldi. Ancak MRI görüntülemesinin ikinci çekimi daha netti çünkü yaralanmanın etrafında daha az kanama vardı. Ekip yaptığı açıklamada, Nets’in All-Star molasının ardından Durant’ın sakatlığını yeniden değerlendireceğini söyledi. Nets’in önde gelen yıldızı için hala kesin bir dönüş tarihi yok.

Haber, Nash’in Durant’ın All-Star tatilinden önce dönebileceğine olan güvenini dile getirmesinden sadece günler sonra geldi. Ancak MRI görüntülemesinin ikinci çekimi daha netti çünkü yaralanmanın etrafında daha az kanama vardı. Ekip yaptığı açıklamada, Nets’in All-Star molasının ardından Durant’ın sakatlığını yeniden değerlendireceğini söyledi. Nets’in önde gelen yıldızı için hala kesin bir dönüş tarihi yok. Nash, “Onun oynamasını, sağlıklı ve mutlu olmasını ve bunun gibi şeylerin olmasını isteriz, ancak hayat zorluklar ve bu zorluklardan geri dönmeten ibarettir” dedi. ”Böylece geri dönecek. Kariyeri boyunca bunu yüzlerce kez yaptı ve bunun da üstesinden geleceğine dair ona, vücuduna ve zihnine tüm inancımız var. ” Durant, toplamda takımın 37 maçının 18’ini kaçıracak. Oynadığı 19 maçta, Nets’in yıldızı ortalama 29 sayı, yedi ribaund ve 5 asistle% 52 sahadan,% 43 üç sayı istatistiklerini yakalamıştı. Durant, NBA’de Lakers’ın yıldızı LeBron James’in ardından en çok oy alarak ikinci sırada Doğu Konferansı All-Star takım kaptanı seçilmişti. Lig, All-Star takımının hala Team Durant olarak adlandırılıp adlandırılmayacağına veya Durant’ın bu yılki All-Star Maçı için takımını seçmeye devam edip etmeyeceğine henüz karar vermedi. Giannis Antetokounmpo, Doğu’nun ikinci en yüksek All-Star oy toplayıcısıydı ve Durant’ın takım arkadaşı Kyrie Irving de All-Star’a seçilmişt.