Geçen yıl Karim Benzema, Ferland Mendy’ye Vinicius Jr.’a pas vermemesini tavsiye ederken yakalanmıştı. Fransız yıldız Brezilyalı’dan memnun değildi ve Borussia Monchengladbach’a karşı Şampiyonlar Ligi maçında, neredeyse onlara karşı oynadığını iddia etti. Ancak Real Madrid’in forvetinin duruşu artık değişti ve genç kanat oyuncusuna inanıyor. Karim Benzema La Liga TV’ye anlattı.

“Vini çok genç bir oyuncu, ama ona inanıyorum çünkü burada başarılı olacak her şeye sahip. Bu yüzden sahada onunla çok konuşuyorum, bazen biraz gürültülü ama bu onun yüzünden. Daha fazlasını verebilir, çünkü istediği zaman fenomen oluyor. “

Real Madrid, Cumartesi günü çok beklenen El Clasico‘da Barcelona ile karşılaşacak. İki taraf, galibiyetle lig sıralamasının zirvesine yaklaşmak istiyor. Pazar gecesi Atletico Madrid’in oynamasıyla en azından bir an için kazanan takım zirveye oturacak.

Clasico’dan önce La Liga TV‘ye konuşan Karim Benzema şunları söyledi: “Benim için Clasico dünyadaki en iyi maç. Sadece benim için değil, herkes için, çünkü çok fazla geçmişi olan iki takım var. Her zaman çok önemli bir maç.”

Şu ana kadarki sezonu sorulduğunda, Fransız şu cevabı verdi: “Bu benim en iyi sezonum mu bilmiyorum. Her yıl sıfırdan başlıyorum ve bir önceki sezona göre gelişmek istiyorum. Şimdi bir gol serisindeyim ve devam edebilirsem, takımıma yardım edebilirim. Maç ve puanları kazanmamıza yardımcı olmalıyım, bunu yapacağım. Önemli olan kazanmaktır. ” Real Madrid şu anda Atletico Madrid‘in 3 puan gerisinde ve Cumartesi günü bir mağlubiyetin ligi kazanma şanslarına zarar vereceğini biliyor. Barcelona, Atletico Madrid’in sadece bir puan altında ve Los Blancos’un umutlarını sona erdirmeye ve finalde şampiyonluk için 2 atlı bir yarış haline getirmeye hevesli olacak.