Bianconeri sadece İtalyan menajeri değiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda kadrosunu Cristiano Ronaldo yerine Paulo Dybala etrafında yeniden kurmaya çalışacak. La Gazetta’ya göre, bu yaz Juventus’ta ‘tatlı bir devrim’ olabilir. Old Lady’nin gelecek sezon için teknik direktör olarak eski teknik direktör Massimiliano Allegri’yi göreve getirmeyi düşündüğü söyleniyor. 53 yaşındaki çalıştırıcının kadrosunu Cristiano Ronaldo yerine Paulo Dybala etrafında kuracağı bildirildi. Paulo Dybala, Juventus’u arka arkaya dokuzuncu şampiyonluğuna taşımaya önemli bir katkı verdiği için geçen sezon Serie A’da yılın en değerli oyuncusu ödülüne layık görüldü. Arjantinlinin bu sezon Juventus’un tılsımı olarak Cristiano Ronaldo’dan dizginleri devralması bekleniyordu. Ancak işler 27 yaşındaki oyuncunun planına göre gitmedi. Dybala, sakatlık nedeniyle 2020-21 sezonunun çoğunu kaçırdı ve Andrea Pirlo’yu etkileyemedikten sonra Juventus’un yedek kulübesine çakılı kaldı.

Paulo Dybala, geçtiğimiz aylarda Juventus’tan uzaklaşmak konusunda istekliydi, ancak Massimiliano Allegri’nin Juventus yöneticisi olarak Pirlo’nun yerini alması durumunda Torino’da kalabilir. Dybala, İtalyan taktikçi Juventus menajeri iken, ve Juventus gücünün zirvesindeyken Allegri’nin favorisidir. Massimiliano Allegri‘nin önümüzdeki sezon kupa için mücadele edecek kadroyu Dybala etrafında kurmaya çalışacağı bildirildi. Ronaldo’nun, Juventus’ta asıl adam olmama ihtimalini olumlu karşılaması pek mümkün olmadığından, bu Cristiano Ronaldo‘nun Torino’daki macerasına son verebilir. Cristiano Ronaldo, bu yaz Juventus’tan ayrılabilir. Eski kulüpleri Manchester United ve Real Madrid, beş kez Ballon d’Or galibi olan dünya yıldızını geri almak için oldukça istekli.

Juventus, yeni transferler için para toplamak amacıyla bu yaz Paulo Dybala veya Cristiano Ronaldo’yu satmayı planlıyor. Juventus, Avrupa’nın en iyi kulüplerinin bir çoğu gibi, koronavirüs salgınının etkilerinden dolayı maddi olarak acı çekiyor. Bu nedenle Bianconeri, bu yaz bir takım yenilemesi için en değerli varlıklarından bazılarını satmak zorunda kalacak. Cristiano Ronaldo şu an için yılda 30 milyon € maaş alıyor ve bu da kulüp için çok büyük bir yük olduğunu kanıtlıyor. Paulo Dybala ise yaşı ve futbol yeteneği nedeniyle Juventus’un en değerli varlıklarından birisi. Juventus, bu yaz yeni transferler için para toplamak istiyorsa, iki yıldızdan biriyle yollarını ayırmak zorunda kalacak.