Milan News aracılığıyla Semipre Milan’a göre, Rossoneri’nin savunma oyuncusu yaz aylarında kulübten ayrılabilir ve hem Bianconeri hem de Katalanlar Milan’daki durumu izliyor. Juventus en olası talip olurken, Barcelona da defans hattını güçlendirmek için yaz aylarında pazarda olacak.

Romagnoli, Romatakımında çıkışını yaptı, ancak ilk takımda yer alamadı. Sampdoria ile verimli bir kiralık anlaşmasının ardından, İtalyan, ağustos 2015’te AC Milan’a satıldı. O zamandan beri Romagnoli, Rossoneri ekibinin değişmez bir oyuncusu oldu. Ancak mevcut sözleşme durumu, Avrupa’daki en iyi yetenekleri alma alışkanlığı olan Juventus’u cezbetti. Bu arada Barcelona, yeni başkan Joan Laporte yönetiminde bir yaz operasyonu yapmayı bekliyor.. İtalyan oyuncu, kontratının son 18 ayında ve uzatma görüşmeleri, oyuncunun menajeri Mino Raiola’nın talepleri nedeniyle pek de ilerlemedi. Tecrübeli menajer, Rossoneri’nin Romagnoli’nin mevcut net ücretini yılda 3,5 milyon avro’dan 6 milyona, neredeyse ikiye katlamasını talep ediyor.

Milan maaş bütçesini korumak konusunda çaresiz olduğu için, bu, Juventus ve Barcelona’yı çok sevindirecek bir durum, iki takım da yaz için potansiyel bir transferi kovalayacaktır. İtalyan oyuncu 26 yaşında ve birinci sınıf bir oyuncu. Juventus ekibine harika bir katkı olacaktır. Katalanlar ise, bu sezon savunma problemleri göz önüne alındığında, kendi sınıfında bu kadar kaliteli ve henüz 26 yaşındaki bu oyuncuyu büyük bir zevkle takıma katmak isteyeceklerdir. Gerard Pique kariyerin sonuna girerken, Barcelona Romagnoli’yi İspanyol efsane için ideal bir yedek olarak görebilir.

Romagnoli, esas olarak Simon Kjaer-Fikayo Tomori çiftinin ortaya çıkması nedeniyle bu sezon garanti bir başlangıç yapamadı. Ancak, İtalyan’ın niteliklerini inkar etmek mümkün değil, bu da onu bu sezon Serie A kupasını elinde tutamayacak olan Juventus için cazip bir olasılık haline getiriyor. Barcelona, hala La Liga şampiyonluk yarışında olmasına rağmen kötü bir sezon geçiriyor. Onlar da gelecek sezon zirveye geri dönmek istiyorlar. Bu nedenle, her iki kulübün de AC Milan’ın yıldızına olan ilgisi çok yerinde.