İtalyan gazetesine göre, Juventus’un Milan’a yenilmesinin ertesi günü Cristiano Ronaldo, Juventus’un ilk takımıyla antrenman yapmadı ve bunun yerine bir Ferrari satın almak için Maranello’ya gitti. Juventus’un en önemli oyuncusu olan Ronaldo’nun saha dışı tutumları haklı bulunmadı ve bildirildiğine göre Juventus’lu takım arkadaşlarını üzüyor.

Cristiano Ronaldo‘nun geleceği hakkındaki söylentiler, yaz transfer dönemine giden aylarda hız kazandı. Gazzetta dello Sport, Cristiano Ronaldo’nun şu anda Juventus’ta mutsuz olduğunu ve bu yaz Allianz Stadyumu’ndan ayrılmak isteyeceğini bildirdi. İtalyan gazetesi, Cristiano Ronaldo ile Juventus takım arkadaşları arasındaki ilişkinin pratikte varolmadığını söyledi. Ronaldo, AC Milan’a karşı alınan aşağılayıcı bir yenilginin ardından antrenmanı atlamaya karar verdiğinde ilişkiler daha da kötüye gitti. Scuderia Ferrari’den Charles Leclerc ve Carlos Sainz ile birlikte gülümseyerek poz veren Ronaldo’ya, İtalyan basını ve hayranları büyük tepki gösterdi. 36 yaşındaki oyuncu, çalışmaya odaklanmak yerine Ferrari genel merkezine gitmeye karar verdiğinde İtalyan medyası bu duruma şaşırdı ve hayal kırıklığına uğradı.

Cristiano Ronaldo, Juventus’ta giderek daha yalnızlaşıyor. Bir başka olağanüstü gol performansına rağmen, kendi takım arkadaşları artık onu takım lideri olarak görmüyor. Juventus’un Andrea Pirlo yönetimindeki formu da endişe vericiydi. Old Lady, bu sezon Serie A’daki baskın serisini Inter Milan’a kaybetti. Cristiano Ronaldo, çarşamba günü Juventus’un Sassuolo’ya karşı aldığı galibiyette de gol attı. Ronaldo’nun, Torino merkezli kulüp için 100. golüydü. Ancak, Torino’daki zamanı sona eriyor gibi görünüyor. Cristiano Ronaldo, Juventus’tan ayrılmak isteyebilir, ancak Portekizli süperstar için şu anda sahip olduğu 30 milyon avro maaşını ödeyebilecek bir takım bulması zor olacak.