Şimdiye kadar Juventus için takdire şayan bir performans sergiledi, ancak mevcut kiralık anlaşmasında satın alma opsiyonu bulunmasına rağmen, İspanyol yıldızın Juventus’daki kariyerinin bu yaz için kalıcı hale gelmesi olası görünmüyor. JuveFC’ye göre Serie A devi, Morata’yı kalıcı bir Juventus oyuncusu yapma fırsatını, düşük fonları nedeniyle geri tepmek durumunda. Ancak, bu sezonki muhteşem performansını göz önünde bulundurarak, Juventus’un kiralık anlaşmasını bir sezon daha uzatması bekleniyor.

Alvaro Morata, Real Madrid’e genç bir oyuncuyken olarak katıldı ve efsane takımla dört yıl geçirdikten sonra Temmuz 2014’te Juventus’a satıldı. Morato, gösterdiği başarılı performans ile Los Blancos’u, sözleşmesindeki geri alma maddesini kullanmaya ikna eden ender oyunculardan biri oldu. İspanyol oyuncu, 2020 yazında Chelsea ve Atletico Madrid’de gösterdiği performanslardan sonra Juventus’a geri döndü. Alvaro Morata, bu sezon çıktığı 33 maçta 16 gol attı. Juventus’un bir forvet aradığı bilinen bir gerçekken, İspanyol yıldızın kiralık anlaşmasındaki satın alma opsiyonunun kullanılması bekleniyordu.

Beklentilerin ötesinde, Atletico Madrid de, Morata’nın muhteşem formunun Juventus’u yazın onu almaya ikna edeceğini umuyordu. Bu, kendileri de mali sorunlarla karşı karşıya olan İspanyol kulübünün maddi durumunu dengelemesini ve yeni oyunculara yatırım yapmasını sağlayabilecekti. Ancak, son gelişmelere göre bu artık çok zor bir rüya gibi görünüyor.

Alvaro Morata’nın mevcut anlaşmasında 45 milyon avro’luk bir satın alma seçeneği var, ancak Juventus o kadar nakit sıkıntısı yaşıyor ki bu seçeneği bu yaz kullanmaları pek olası değil. Bunun yerine Juventus, kendilerine sadece 10 milyon avro’ya mal olacak kiralık anlaşmasını uzatmayı planlıyor. Bu, Serie A devinin, yetenekli forvet oyuncusunu küçük bir ücret karşılığında elinde tutmasını sağlayacak ve aynı zamanda gelecek sezonun sonunda, Morata’yı kalıcı olarak kadroya katmak için gereken ücreti 35 milyon avro’ya düşürecek.

Juventus, Luis Suarez’i elinden kaçırdıktan sonra başlangıçta Alvaro Morata’yı seçti ve oyuncu, ona duyulan inançları cömertçe ödüllendirdi. Ancak Juventus şu anda Serie A lideri Inter Milan’ın on puan gerisinde. Eğer siyah beyazlılar lig şampiyonluğunu aday olacaksa, İspanyol forvetin sezonun geri kalanını ateşe vermesi gerekecek. Belki o zaman Juventus, oyuncu karşısındaki duruşunu değiştirmeye ikna olabilir.