Julius Randle, New York Knicks’in bir parçası olmanın ‘çok eğlenceli’ olduğunu düşünüyor. New York Knicks’in yıldızı Julius Randle, geçtiğimiz günlerde ESPN’in NBA yorumcusu Adrian Wojnarowski’nin podcast’inde yer aldı. Randle’a, kazandıkları sırada örgütün bir parçası olmak konusunda ne hissettiği soruldu ve şu cevabı verdi: “Bu çok eğlenceli adamım, yalan söylemeyeceğim, çok eğlenceli.” Julius Randle, neden iki yıl önce New York Knicks’e katılmaya karar verdiğini paylaşarak devam etti. “İki yıl önce, iki yaz önce Knicks için oynamaya başladığımda, başka seçeneklerim de vardı ama kendim için o deneyimi tatmak istedim.” Julius Randle daha sonra baş antrenör Tom Thibodeau’nun hem takım hem de bireysel performanslarında nasıl büyük bir etki yarattığını açıkladı. “Ligdeki pek çok şey durumla, fırsatlarla, bu tür şeylerle ilgili ve benim için ise tüm bunlar, koçluk, fırsat, takım ve diğer herkesin ne yaptığı, herkesin nasıl birbirlerine inandığı, Thibs (Tom Thibodeau) ‘nun herkesi nasıl takıma aldığı inanın, bu harika, adamım. “

Julius Randle bu sezon ilk All-Star biletini kazandı ve yedek forvet oyuncularından biri olarak seçildi. Her maçta galibiyet toplarken 46-41-80 gibi inanılmaz bir şut serisi yakaladı. Ayrıca 24 sayı, 10.5 ribaund ve 6 asist gibi etkileyici bir istatistiği de tutturdu. Bu performansla All-NBA kadrosu için kendine yer hazırlıyor ve şu anda olduğu gibi oynamaya devam ederse, onu başardığını görmek sürpriz olmayacak. New York Knicks şu anda Doğu Konferansı sıralamasında dördüncü sırada, önlerinde ise sadece ağır toplar 76ers, Nets ve Bucks var. 33-27’lik bir rekorları var ve dördüncü sırada kalmayı başarırlarsa, playofflarda uygun bir eşleşme elde edebilirler.

Baş antrenör Tom Thibodeau, nispeten genç olan bu New York Knicks takımına bir kazanma kültürü aşıladı ve sezon ilerledikçe bu takımın gelişimini izlemek ilginç olacak. Julius Randle, yükselişlerinde çok önemli bir rol oynadı ve franchise, playofflara ulaşırlarsa, Randle’ın sezon sonrası benzer performansı devam ettireceğine inanıyor.