Cole, Premier Lig tecrübesiyle uygun bir santrafor imzalamanın Chelsea’yi gelecek sezon şampiyonluğa taşıyacağına inanıyor. Goal.com’a konuşan Cole şunları söyledi: “O en iyi forvetlerden biri ve her takım bu yıl güçlenecek. Şampiyonluk kazanmak için seçeneklere ve kazanmak için farklı tipte oyunculardan oluşan bir karışıma ihtiyacınız var.” Cole, Timo Werner de, hali hazırda iyi bir forvet oyuncusu olmasına rağmen, Chelsea’nin müsait olması durumunda Lukaku’yu alması gerektiğine inanıyor. “Werner’in Chelsea’nin ihtiyacı olan kaliteli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum ama eğer Lukaku doğru fiyata gelirse Chelsea onu almalı.”

Romelu Lukaku, 2011 yılında Belçika ekibi Anderlecht’ten Chelsea’ye imza attı. Ancak 28 yaşındaki oyuncuya Stamford Bridge’de hiçbir zaman uygun bir şans verilmedi ve Everton ve West Bromwich Albion‘a birden fazla kiralık anlaşmasıyla gönderildi. Lukaku, Manchester United ve Inter Milan için oynamaya başlamadan önce 2017 yazında kalıcı olarak Everton’a satıldı.

Chelsea’nin bol gol atan bir santrafora çok ihtiyacı var. Timo Werner, RB Leipzig’den ağır bir ücret karşılığında imzalandı, ancak Alman oyuncu oyuncu Stamford Bridge’e tam olarak alışmayı başaramadı. Maviler ayrıca yaz transfer döneminde Giroud ve Tammy Abraham’ı satmak istiyor. Thomas Tuchel, Chelsea’nin onlar için teklifleri duymaya açık olduğunu, bu oyuncuların kulüpte ihtiyaç fazlası durumunda olduğunu kabul etti. Romelu Lukaku, Chelsea için mükemmel bir forvet olabilir. Belçikalı, Serie A’da 24 gol atarak Inter Milan’ın yakın zamanda sona eren sezonda şampiyonluğa ulaşmasına yardımcı oldu. COVID-19 salgınının finansal etkilerinden muzdarip olan Inter Milan ile Chelsea gibi takımların durumdan yararlanmak ve yıldız oyuncularından biriyle sözleşme imzalamak için mükemmel bir zaman.