Heat’in önünde uzun bir yaz tatili var ve gelecekleriyle ilgili, özellikle de yıldız forvet Butler’ın sözleşmesiyle ilgili bazı önemli kararlar alacaklar. Geçen yıl NBA Finalleri‘ne beklenmedik bir şekilde ulaştıktan sonra, Heat bu sezonun tümünde istikrar için mücadele etti ve hafta sonu playofflardan düştü.

Jimmy Butler, Miami Heat’teki kariyerini 2025-26 sezonuna kadar uzatabilir. Jimmy Butler, Miami Heat ekibinin çok önemli bir parçası ve Florida’da yine harika bir sezon geçirdi. Maç başına 2.1 top çalma ile ligin lideri oldu, kariyer rekoru 7.1 asist ortalaması tutturdu ve maç başına 21.5 ile üçüncü en yüksek sayı istatistiğini tutturdu. Bu nedenle, Heat’in Butler’ın takımdaki süresini uzatmayı planladığına dair son NBA söylentilerini duymak sürpriz değil. Miami Herald’dan Anthony Chiang salı günü 31 yaşındaki oyuncunun kontratını bildirdi. “Beklenti, Eylül ayında 32 yaşına girecek olan Butler’ın büyük olasılıkla 181 milyon dolar değerinde maksimum ücretten, dört yıllık bir uzatma isteyeceği.” Belirtildiği gibi, Miami Heat’in önümüzdeki yıl bir playoff için tekrar yarışmak istiyorsa önlerinde oldukça uzun bir sezon var. Biri Jimmy Butler olmak üzere, 2021-22 sezonu için sadece beş oyuncusunun garantili sözleşmesi bulunuyor .

5 kez All-Star olan oyuncu, sahanın her iki tarafında da franchise için etkileyici bir yıl daha geçirdi, ancak bu formu sezon sonrası döneme çeviremedi. Bucks’a karşı aldıkları dört mağlubiyette, Butler sadece 14.5 sayı ortalaması tutturdu ve bunun yanında tüm mevkilerden %30’luk bir şut isabeti yakalayabildi. Yine de, kötü sonuçların sorumluluğu omuzlarına binmiyor. Miami Heat oyuncularının hiçbiri, geçen yılki şaşırtıcı başarıdan sonra, bu yılki seri boyunca takımı zafere taşıyamadılar. Butler, takımın güvendiği ve geçen sezonki başarıları için teşekkür etmesi gereken bir oyuncu. Sözleşme uzatmasını imzalaması halinde, 2025-26 sezonuna kadar Heat’te kalacak. Uzatma ile Jimmy Butler, 36 yaşındayken 2025-26’da 50,3 milyon dolar kazanarak ligin en yüksek ücretli oyuncularından biri olmaya devam edecek. Pat Riley ve Miami Heat ön ofisinin geri kalanı, takımlarının başarılı olmasını istiyorlarsa, önce Butler’ın bağlılığını sağlamaları gerekir. Gelecek playoff serilerinde liderlik edebilecek güçlü bir genç oyuncu çekirdeğine sahipler.