Legia Warszawa, UEFA’ya karşı tepkilerini her fırsatta oldukça sert bir şekilde ifade ederek dikkatleri üstlerine çeken bir taraftara sahip. Adeta bir ritüele dönüşen meşale şovları ve yaptıkları koreografiler ile ün salmışlardır. White Legion, Teddy 95, Zyleta gibi çok bilinen taraftar grupları vardır.

Wisla Krakow, birçok takımdan farklı olarak polisler tarafında kurulmuştur. Orantısız şiddete başvurdukları için diğer taraftar gruplarınca dışlanırlar. Polonya’nın en tehlikeli tribünü diyebiliriz.

Lech Poznan, Polonya’da demir yolu işçileri tarafından kurulmuş bir kulüptür. Avrupa’da iyi bir ivme yakalayan Polonya futbolu sebebiyle en çok tanınan Polonyalı taraftar grubudur. Orantısız şiddete karşı bir duruşları vardır.

Widzew Lodz, Polonya taraftar grupları arasındaki en eski ve en bilinenlerindendi. Geçtiğimiz yıllarda etkisini biraz kaybetmiş olsa bile, semt kültürünü yaşayan ve takımını sahiplenen bir yapıya sahiptirler.Almanya 80-90’lı yıllarda genellikle politik sebeplerden dolayı tribün olaylarının en şiddetli yaşandığı yerdi. Zaman zaman savaş alanına dönen bu olaylar daha sonraki zamanlarda devletin yaptırımlar uygulamasının ardından şiddet olayları geride kalıp meşale, koreografi ve sis gibi çeşitli şovlar ön plana çıkmıştır.Dynamo Dresden, hala Doğu Almanya’nın etkisini hisseden oldukça güçlü ve sert bir taraftar grubuna sahiptir. Sık sık olay çıkartırlar. Ezeli rakipleri Frankfurt deplasmanlarında “Ihr seid alle dönerverkaufer” yani “hepiniz döner satansınız” diyerek alay ederler. Oldukça gürültülü bir tribüne sahiptirler.

Eintracht Frankfurt, Almanya’nın en istikrarlı taraftar gruplarından biridir. Taraftar grubunu oluşturan kişiler arasında kültürel bir çeşitlilik olduğu için kozmopolit bir yapıya sahiptir.

Hansa Rostock, oldukça katı görüşleri olan ve Doğu Almanya özelliklerini barındıran, şiddete sık sık başvurup ırkçı davranışlarıyla ayıplı tribün olarak ün salmışlardır. Tribünde maç esnasında ne kadar oturan taraftar varsa çoğunu şiddet uyguladıkları biliniyor. Takım üçüncü ligde olmasına rağmen her maç stadı doldururlar.

St. Pauli, küçük bir semt takımı olmasına karşın, oldukça sol görüşlü kimliğiyle dünya çapında tanınan taraftar grubu yapıyor. Özellikle Doğu Almanya özelliklerini barındıran taraftar grupları onlar için “Keneler” der. Maddi durumlarına dair yapılan sözlere içerlemeyip bunlarla gurur duyduğunu ifade eden besteler yapmışlardır. Bayern Münih ve Bochum taraftarıyla dostluk ilişkileri olduğu bilinmektedir.

Dortmund, Almanya’nın işçi sınıfı taraftarlarının ağırlıklı olduğu ve kendi sahasında ve diğer tüm branşlarda oluşturduğu kalabalıkla ün kazanmışlardır. Dünya tarafından bilinen ünlü kale arkası “Sarı Duvar” ve sık sık yaptıkları koreografiler onları bu noktaya getiren önemli unsurlardır. 

Türkiye’deki futbol kültürüne benzeyen bir yapısı vardır. Yunanistan’da taraftarlar oldukça fazla saha içi ve saha dışı olaya karışmıştır. Tribünlerde meşaleleri kısıtlayan bir yasa bulunmadığından halen sık sık kullanırlar. Taraflar arasında sık sık yaralayıcı materyaller kullanıldığı biliniyor.PAOK, Yunanistan’ın en sert taraftar gruplarına sahiptir. Selanik şehrinin takımıdır. Daha öncesinde Türk takımlarından Fenerbahçe ile Kadıköy’de karşı karşıya gelmişler ve şiddetli olaylar yaşanmıştır. Olympiakos ile ezeli bir rekabet içindedirler. Sırbistan’ın en ateşli taraftar grubu olan Partizan ile dostlukları biliniyor.

Panathinaikos, basketbol maçlarında OAKA salonunda yaptıkları şovlarla tanınmışlardır. Yaptıkları tezahüratlarla bilinirler. Yaptıkları bestelerden biri olan “Horto Magiko” dünyanın en iyi bestelerinden biri olarak biliniyor.

Olympiakos, Yunanistan’ın son yıllarda istikrarlı performans gösteren takımlarından biridir. Olympiakos’un hakemler vasıtasıyla puanlar aldığı düşünüldüğü bir dönemde diğer taraftar grupları bu öfkenin odak noktasını Olympiakos taraftarına yöneltmiştir.

İraklis, bir diğer Selanik takımıdır. Kendilerini Yunanistan veya Selanik’e bağlı değil, Makedonya’ya bağlı olarak görürler. Yunanistan futbolunun en eski taraftar gruplarından biridirler. Bazı deplasmanlara topluca motorlarla gitmeleri dikkat çeken özelliklerinden biridir.