Collin Sexton, son NBA takas söylentilerinde sürekli adından söz ettiriyor ve son raporlar Indiana Pacers’ın onun geleceğiyle ilgilenen takımlar arasında olduğunu gösteriyor. Cleveland Cavaliers, son NBA takas söylentilerinin guardın bu yaz çok müsait olduğunu öne sürerek Sexton için bir takas araştırıyor. Sebebi, Cavs’in çeşitli faktörlerden dolayı ona teklif etmesi muhtemel olmayan, başgösteren sözleşme uzatması.

Daha önce, geri sahadaki ortağı Darius Garland’ın üstün oyun kuruculuğu ve dağılımı nedeniyle franchise için uzun vadeli oyun kurucu olmayı tercih ettikleri bildirilmişti. Collin Sexton’ı kariyerinin en iyi sezonunun ardından bireysel olarak takas etmek, Cleveland’ın yeniden inşası için faydalı olacak varlıkları toplaması açısından karlı olacaktır. Cavs ayrıca 2021 NBA Draftı’nda 3. sırada yer alıyor ve bunu Sexton’ın yerini alabilecek genç bir potansiyele sahip olmak için kullanabilir.

NBA takas söylentileri, Colin Sexton’ın hizmetlerini güvence altına almak isteyebilecek birden fazla takım listeledi. SB Nation’dan Evan Dammarell’e göre, Indiana Pacers da ilgilenenler arasında. Dammarell, twitter hesabından şunları söyledi; “Kaynaklar Miami Heat, New York Knicks ve Indiana Pacers’ın genç Cleveland guardının peşinde olduğunu söylüyor.” Collin Sexton 24.3 sayı, 4.4 asist, 3.1 ribaund, 1.6 üçlük ve 1.0 top çalma ortalamaları tutturdu. Ayrıca yüzde 47.5 sahadan, yüzde 37.1 yayın ötesinden ve yüzde 81,5 serbest atış çizgisinden isabetli şut çekti.

Collin Sexton muazzam bir sayı makinası ve bu konuda herhangi bir takıma yardımcı olabilir. Indiana Pacers’ın son takas görüşmelerinde Malcolm Brogdon’u teklif etmeye açık olduğu bildirildi, bu da Rick Carlisle’ın tarafının bu yaz saflarına yeni bir oyun kurucu eklemek istemesinin ana nedeni olabilir. Collin Sexton, Brogdon’ın skor yükünü üstlenebilir ve son birkaç sezonda daha sağlıklıydı. Sexton sadece 22 yaşında, bu da taraf için daha güvenli ve uzun vadeli bir seçenek olabileceği anlamına geliyor. Indiana Pacers’ın Cavaliers guardı ile karşılaşabileceği tek sorun, onun en iyi oyun kuruculardan biri olmaması ve kesinlikle bu açıdan Brogdon ile karşılaştırılamayacak olması. Brogdon maç başına ortalama altı asist yaparken, Collin Sexton geçen sezon maç başına 4.4 asist yaptı. İkincisi için kariyer rekoruydu ama oyununun bu boyutunu geliştirebileceğinin garantisi yok.