The Irish Mirror aracılığıyla Marca’ya göre, Amerikan ailesi 4 milyar sterlin teklif edilirse kulübü satmaya hazır. Glazer’lar son 16 yıldır Manchester United’ın sahibi ve Old Trafford’daki zamanları genelde tartışmalarla gölgelendi. Avrupa Süper Ligi’ne katılma girişimi ise sadece taraftarların hayal kırıklığını artırdı. Kırmızı Şeytanlar, geçtiğimiz pazar günü açıklanan Avrupa Süper Ligi’nin bir parçası olan 12 kulüp arasında yer aldı. Taraftarlardan ve eski oyunculardan büyük tepki aldıktan sonra, Manchester United kararlarından geri adım attı ve Avrupa Süper Ligi ile bağlarını kopardı. Fiyasko, Old Trafford’da büyük bir sarsıntıya neden oldu ve şehir basınına inanılacak olursa, Glazer Ailesi artık uygun bir teklif alırlarsa Manchester United ile ilişkilerini sonlandırmaya ikna olabilir. ASL fiyaskosunun ardından Joel Glazer, hayranlarından bir özür kaleme aldı. Ed Woodward ayrıca bu yılın sonunda kulübün başkan yardımcılığı görevinden istifa etme kararını açıkladı. Woodward, Sir Alex Ferguson ve David Gill’in Old Trafford’daki rollerinden ayrılmasının ardından 2013’ten beri Manchester United’ın başındaydı.

Woodward’ın kulüpteki süreci, uzun, başarısız transfer dönemleri ve hiçbiri Manchester United için doğru olmayan David Moyes, Louis van Gaal ve Jose Mourinho gibi antrenör atamaları ile birlikte, büyük ölçüde tartışmalıydı. Kırmızı Şeytanlar, Woodward yönetimi altında Premier Lig şampiyonluğu için mücadele edemedi. Ancak Ole Gunnar Solskjaer’in atanmasıyla kendini biraz olsun kurtardı.

Manchester United, Norveçli’nin gelişinden bu yana istikrarlı bir ilerleme gösterdi ve Ferguson döneminden bu yana ilk kez, arka arkaya iki sezon Premier Lig’in ilk dördünde bulunuyorlar. Kırmızı Şeytanlar şu anda ligde ikinci sırada ve şampiyonluk mücadelesi bu sezon için bitmek üzere. Bununla birlikte, perşembe günü AS Roma ile karşılaşacakları UEFA Avrupa Ligi yarı finalini geçerek sezonu kupayla bitirebilirler. Ayrıca unutmadan Manchester United, pazar günü Leeds United ile 0-0 berabere kaldıktan sonra Premier Lig’deki yenilmezlik serisini 24 maça çıkardı.