Beşiktaş’ın son haftalardaki istikrarlı başarısında önemli payı olan ve dikkatleri üzerine çeken Rachid Ghezzal, basının sorularını yanıtladı. Takımla alakalı son durumları paylaşan Ghezzal, “İki-üç maçlık süre zarfından önce zor bir dönem geçirdik ama iyi bir reaksiyon gösterip üç galibiyet aldık. Takım olarak iyi bir durumdayız, iyi bir ortam var. Galibiyetler alıyoruz. Yukarıya doğru bir tırmanışa geçtik ve galibiyet serimize devam etmek istiyoruz.” dedi.

Beşiktaş’a bir yıllığına kiralanan Ghezzal, sezon sonu bitecek olan sözleşmesiyle ilgili “Şu an burada olduğum için mutluyum ve taraftarla da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Benim için önemli olan şu anda iyi oynayıp sahaya odaklanmak. Bunları konuşmak için erken.” Şeklinde konuştu.

Kartalın son üç maçında gösterdiği etkili performanstan sonra, Mahrez ile kıyaslanmasıyla ilgili Ghezzal “Arkadaşım Mahrez ile kıyaslanmak çok güzel. Kendisi benim çok iyi bir arkadaşım ve Afrika’nın en iyi ismi. Böyle bir kıyas yapılması çok güzel.” Dedi.

Siyah-beyazlıların sağ tarafında uyum yakaladığı diğer isim Valentin Rosier için “Rosier’le aynı dili konuştuğumuz için daha kolay oluyor. İkimiz bu durumdan dolayı memnunuz ve iyi oynuyoruz. Ben ya da Rosier olmasa da sağ kanattaki iyi görüntü önemliydi. Şu anda iyi gidiyoruz.” Şeklinde açıkladı.

Zorlu bir döneme gireceklerini belirten Cezayirli “İyi bir takımız, kim oynarsa bu takımda iyi oynar. Az ya da çok süre almak değil verilen katkı önemli. 3 maçlık periyota gireceğiz, bu sürede herkesin katkı vermesi çok önemli.” Diyerek sözlerine devam etti. 

Form durumuyla ilgili olarak “Form durumunun ülkeden ziyade, bunun özgüven duygusuyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş’ın özgüven vermesi, hocanın bana duyduğu güvenle ben formumun bu seviyeye geldiğini düşünüyorum.” Diye belirtti. 

Tekrar sözleşme gelen sözleşme sorularına yönelik “Şu anda sezonun başındayız, çok fazla maç var ve çok hedef var. Öncelikle burada bir şeyler kazanmak istiyorum, şu anda buna odaklandım.” Derken, daha önceki sezonlarda Quaresma’nın oynadığı bölgede oynadığı hatırlatılan Ghezzal, “Umarım taraftarla aramda böyle bir durum olur. Quaresma burada bir efsane. Beşiktaş’ta efsane olmak kolay değil. Benim mevkimde oynayan oyunculardan ziyade şu anda Beşiktaş’taki kariyerime ve sahada neler yapabileceğime odaklandım.” dedi.

Teknik adam Sergen Yalçın’la ilgili ise “Sergen Yalçın tek kelimeyle Beşiktaş efsanesi.” ifadelerini kullandı.