Eski Manchester United yöneticisi, sekiz yıl önce emekli olduktan sonra bile oyuna dahil olmaya devam etti ve sık sık Old Trafford’daki maçlara katılırken görülüyor. Manchester United’ın simgesi, her iki teknik direktörün de sahip olduğu zihniyetten ve kendi takımlarında büyük kararlar almaya nasıl hazır olduklarından bahsetti. LADBible YouTube kanalında konuşan Ferguson, Scott Parker’ın Fulham takımı hakkında şunları söyledi: “Onlar (Fulham) değişmez ve paniğe kapılmaz. Teknik adamlarının inançlarına bağlı kalıyorlar ve bence bu onun ne kadar iyi olduğunun harika bir göstergesi. “

Premier Lig‘de 18. bitirmelerine rağmen Ferguson, Fulham’ın bu sezon Parker’ın yönetiminde oynadığı olumlu futbolun tadını çıkardı. Parker hakkında konuşan eski Manchester United efsanesi şunları söyledi: “Fulham’daki Scott Parker adlı çocuğun harika bir iş çıkardığını düşünüyorum. Onları çok izledim ve ne olursa olsun, iyi futbol oynamaya devam ediyorlar. ” Hem Howe hem de Parker, kendi kariyerlerinde Premier Lig’den küme düşmesine rağmen, her iki genç yönetici de Sir Alex Ferguson’un dikkatini çekti.

Ferguson, Eddie Howe’un Bournemouth‘da son iki yıl içinde önce Premier Lig’den düşüp daha sonra ikinci ligde tekrar Premier Lig yarışına tutunmasından etkilendi. Eddie Howe’un Bournemouth’taki zamanından bahseden Ferguson şunları söyledi: “Genç yöneticilerde Eddie Howe, genç bir yönetici için Bournemouth’ta harika bir dönem geçirdi. Bence çok iyi iş çıkardı. Düşmüş olsa da bu onun iyi bir yönetici olmadığını söylemek anlamına gelmiyor, bence iyi bir yönetici . ” Hem Eddie Howe hem de Scott Parker’ın önünde parlak bir teknik direktörlük kariyerleri olması bekleniyor. İkili şu anda sırasıyla Celtic ve Tottenham Hotspur’daki boş yönetici pozisyonlarıyla anılıyor. Manchester United, Chelsea ve Arsenal gibi kulüplerin tümü, eski oyuncularını yakın geçmişte menajer olarak işe aldılar. Scott Parker’ın daha önce 2011’den 2013’e kadar Tottenham için oynamış olmasının da etkisiyle, Spurs başkanı Daniel Levy onu Jose Mourinho’dan boşalan koltuğa oturtmak isteyebilir.