Yılport Samsunspor’un başındaki teknik adam Ertuğrul Sağlam, “İnanıyorum ki kalan 6 maçta en fazla puanı alıp ligin ilk devresini istediğimiz yerde, yani ilk 2 içinde bitireceğiz” dedi. TFF 1. Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor’un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, “İnanıyorum ki kalan 6 maçta en fazla puanı alıp ligin ilk devresini istediğimiz yerde, yani ilk ikide bitireceğiz.” dedi.    

Taraftarlarının iyi günde, kötü günde Samsunspor’un yanında olması gerektiğine değinen Sağlam, “Şu anda yapmamız gereken bir iş varsa o da Balıkesirspor karşılaşmasını nasıl kazanırız, herkesten bu konsantrasyonu istiyorum. İyi günde de kötü günde de yanımızda olmalarını istiyorum. Çünkü oyuncularımızın morale ve motivasyona ihtiyacı var. Aydeniz Et Balıkesirspor karşılaşmasını kazanıp Menemenspor maçına bu moral ve motivasyonla hazırlanmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Etkili bir oynayan ve mücadele eden bir takım olduklarına dikkat çeken Ertuğrul Sağlam, “Hem defansif anlamda futbolun gereklerini ortaya koyup hem de ofansif anlamda üretken bir takım olmaya başladık. Özellikle son birkaç haftada takımın artık beraber oynama alışkanlığını edinmesi, oyunun daha istediğimiz gibi olmasını sağladı.” dedi.

Takıma yeni dahil olan transferler de dahil olmak üzere oyunculardan katkı beklediklerini ama şanssızlıklarla karşılaşabildiklerine değinen Sağlam, sözleri böyle devam etti:“Bu yüzden ligi elimizde bulunan, performansına ve takıma katkı sağlayacağına inandığımız oyuncularımızla götürmeye çalışıyoruz. Ligin üst sıralarındayız. O kadar şansızlık, sakatlık ve problemler yaşamamıza rağmen yukarılardan düşmedik. İnanıyorum ki kalan 6 maçta en fazla puanı alıp ligin ilk devresini istediğimiz yerde, yani ilk 2 içinde bitireceğiz. Daha sonra da sakatlarımızın durumunu tekrar gözlemleyip, takımımızda eksik olan mevkileri, yani bize şampiyonluk yolunda daha fazla katkı sağlayacağına inandığımız yerleri doldurarak ikinci yarıya daha iyi bir Samsunspor olarak hazırlanmak istiyoruz.”

Samsunspor’un genel menajeri Mustafa Aztopal, “Transfer ekip işidir. Hem geçtiğimiz hem de bu sezon transferlerimizi ekip çalışması ile yaptık. Hocamızın istemediği hiçbir oyuncuyu almadık. Devre arasında takıma üç takviye yapacağız. Bunlardan biri de hafta sonu takıma katılacak Brica Dja Djedje. Hiçbir kulüple sözleşmesi bulunmadığı için erkenden takımımıza katılıp hazırlıklarına başlayacak. Jahociv ve Ofoedu ise şuan için gündemimizde yok” dedi.