Haaland’ın Barcelona’ya potansiyel transferi hakkında konuşan Raiola şunları söyledi: “Zor, ama imkansız değil. Bu, kulübün yöneticilerinden birinin işi. Oyuncular için olduğu kadar kulüpler için de aynı.”

Menajer, İspanyol devi Madrid’in ilgisiyle ilgili olarak da şunları söyledi: “Real Madrid’in parasının, Haaland için yetip yetmeyeceğini bilmiyorum, çünkü bu konuda bilgim yok. Ama bence yapabilirler. Bence hepsi yapabilir. Soru farklı: Madrid satın almamayı göze alabilir mi? Haaland? Ya Barcelona? “

20 yaşındaki Norveçli oyuncu, Almanya ve Avrupa’da hızla yükselip dünyanın en çok aranan futbolcularından biri haline geldi. Barcelona, Erling Haaland ile sözleşme imzalama yarışında, ancak hüküm süren mali sıkıntıları şu anda onları engelleyebilir. Raiola, Dortmund’un duruşunu bir kez daha doğruladı. Alman kulübü bu yıl Erling Haaland‘ı satmayacaklarında ısrar ediyor. Forvetin sözleşmesinde 2022 yazında aktif hale gelecek 75 milyon Euro’luk bir serbest bırakma maddesi var.

Raiola ayrıca Erling Haaland’ın kısa vadeli geleceğinin Borussia Dortmund’un Şampiyonlar Ligi kalifikasyonuna bağlı olduğunu da belirtti. Alman kulübü şu anda Bundesliga’da Şampiyonlar Ligi sıralamasında Eintracht Frankfurt’tan bir puan uzakta 5. sırada yer alıyor. Şampiyonlar Ligi elemelerinin Erling Haaland’ın geleceğindeki rolü sorulduğunda Raiola şunları söyledi: “Elbette pek çok şeyi tahmin edebiliriz. Bugün Dortmund’un resmi duruşu bu. Ama başka bir görüşüm var, iyi bir fırsat ortaya çıkarsa ve herkes mutlu olursa, o teklifi masaya koyacağız. “

Uzun röportaj sırasında Raiola, Erling Haaland’ın gol atma takıntısını Cristiano Ronaldo ve Zlatan Ibrahimovic‘inkine benzetti. “Haaland iki şeyle ilgileniyor. Gol atmak, çünkü biraz Cristiano ya da Zlatan’a benziyor … bu onun takıntısı, olumlu yönden ve şampiyonlukları kazanmak. Şüphesiz, bu iki şeyin birlikte en iyi şekilde gittiğini hissettiği bir yeri seçecektir. Onun için. Yalan söylemek gerçekten zor. ” Temsilci ayrıca, Barcelona, Real Madrid, Juventus ve Paris Saint-Germain gibi büyük kulüpler bir oyuncuya talip olduğunda, onları geri çevirmenin zor olduğunu doğruladı. “Barcelona veya Real Madrid gibi bir kulüp sizin için geldiğinde, bu kadar çok geçmişi olan ve bu kadar büyük bir kulüp olduğu için hayır demek zor. PSG büyük kulüpler grubuna giriyor, City çabalıyor, Juve her zaman oradaydı Ayrıca, oynadıkları lig de çok önemli.”