Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo gibi, modern zamanlarda dünyayı eşit ölçülerde birleştiren ve bölen çok az oyuncu var. Arjantinli ve Portekizli yıldızlar, yaklaşımları ve oyun tarzları açısından birbirinden ayrı dünyalara ait olabilir, ancak her ikisini de öne çıkaran şey, on yıldan fazla bir süredir en yüksek seviyede oynama istikrarları ve yetenekleridir.

Yıllardır hiçbir oyuncu ulaşmayı bırakın bu dinamik ikiliye yaklaşmadı bile, ancak kariyerlerinin alacakaranlık yıllarına yaklaştıkça, dünya, seviyelerini ileriye taşımaya hazır bir sonraki yetenek grubu hakkında spekülasyonlar üretmeye devam ediyor.

Gol atma becerisi konusunda her iki oyuncuyla karşılaştırılan potansiyel yıldızlar arasındaki listenin başında kesinlikle Erling Haaland var. Norveçli oyuncu, Lionel Messi’yi gururlandıracak bir bitiricilik yeteneği sergilerken, gücü ve hızı sebebiyle hayranlarını Cristiano Ronaldo’nun doğal varisi olduğuna ikna etti. Ancak, oyuncu kendisini bu karşılaştırmalardan uzaklaştırdı.

Kısa süre önce geleceğine yönelik birşeyler söylenmesi istendiğinde, Borussia Dortmund’un forvet oyuncusu mevcut sözleşmesinde hala üç yılı olduğunu belirtti.

Haaland; “Kontratım gereği Dortmund ile hala 3 yılım var. Bu sebep ile, bu konuda endişelenmiyorum … ” dedi. Norveçli’den, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo ile yapılan karşılaştırmalara ilişkin görüşlerini söylemesi istendi ve Haaland, tek niyetinin gün geçtikçe daha iyi olmak olduğunu açıkladı. Genç oyuncu daha sonra tüm zamanların en iyi iki oyuncusuna saygısını sunmaya devam etti.