Ortaklıktaki ana hedefler; hayran kitlesini ve marka deneyimini daha yüksek seviyeye taşımak. Avrupa’nın en seçkin kulüplerinin dahil olduğu organizasyon olan Euroleague Basketball, bugün spor ve eğlence danışmanlığı sınıfının en önde gelen şirketi olan Elevate Sports Ventures ile küresel strateji, bilet satışı, taraftar ve birinci sınıf konaklama deneyimi ve etkinlik yönetimini desteklemek için ortaklık kurdu. Elevate; bu ortaklığı ligin en gözde etkinliği olan Turkish Airlines EuroLeague Final Four’ da göstermeye hazırlanıyorlar. Elevate, bu ortaklıkla beraber, Avrupa’nın en ünlü uluslararası profesyonel basketbol ligi için küresel, doğrudan tüketiciye, dijital pazarlama, bilet ve premium fiyatlandırma, satış ve servis alanlarında; analitik ve iş zekası alanlarında sektör lideri olduğunu kanıtlayacak uygulamaları sunmak istiyor.

Ek olarak, Elevate‘in profesyonel sporlar ve canlı etkinlik operasyonlarındaki yeterliliği göz önüne alındığında küresel ajans, tarihsel olarak 15.000’den fazla taraftarın katılımıyla gerçekleşen EuroLeague’in önde gelen etkinliğine ev sahipliği yapacak arena ve şehir çapında taraftar ve premium deneyimler için kapsamlı bir strateji hazırlayacak. Ayrıca bu etkinliğin 200’den fazla ülke ve bölgede küresel yayınlarla 150 milyondan fazla ve sosyal medyada da 40 milyondan fazla seyirciye ulaşacağını unutmamak gerek.

Bu anlaşma, Euroleague Basketball’un, ligin popülaritesini ve iş performansını artırmak için kilit bir faktör olarak hem arenalarda hem de ekran başında olmak üzere tüm seviyelerde müşteri deneyimini iyileştirmeye yönelik sürekli devam eden çabalarının bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Euroleague Basketbol Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu bu konuda, “Euroleague Basketball’u Avrupa pazarındaki elçisi olarak tanımlayan, kendi alanında en şirketlerden biri olan Elevate Sports Ventures ile ortaklık yapmaktan son derece memnunuz,” dedi.

“Bu ortaklık, ortak bir yenilik vizyonu, birinci sınıf deneyimi yeniden tasarlamaya yönelik bir ilgi ve sezonun en önemli etkinliği olan Final Four’da seyirciyi dinamik, yeni yollarla tatmin etmeye adanmışlık üzerine inşa edildi. Şirletin; San Francisco 49ers, Philadelphia 76ers ve New Jersey Devils gibi en ünlü spor kulüplerinin bazılarındaki muazzam uzmanlıkları, Final Four’u yeni bir seviyeye getirmeye yardımcı olacak yüksek profesyonellik düzeyini gösteriyor. Bu anlaşmaya varmamıza yardımcı oldukları için uzun süredir birlikte çalıştığımız Marshall Glickman’a ve şirketi G2 Strategic’e de teşekkür etmek istiyorum. “

Son olarak, Elevate Sports Ventures Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Al Guido, ortaklıkla ilgili şunları söyledi; “Euroleague Basketball ile bu ortaklığı duyurmaktan gurur duyuyoruz ve ajansımıza EuroLeague Final Four’u yeniden tasarlamada bu küresel lig ile birlikte çalışmak için inanılmaz bir fırsat sağlıyoruz.”