Efsane isim, kısa bir süre öncesinde beyninde pıhtı oluşması sebebiyle beyin ameliyatı olmuş ardından taburcu olmuştu. Hastanede tedavi sürecini atlatıp evine dinlenmeye çekilmişti. Tigre’deki evinde bulunan isimin, kalp krizinden dolayı 60 yaşında vefat ettiği kaydedildi. Sağlık sorunları olduğu bilinen Maradona’nın kalp krizinden dolayı vefat etmesi dünyayı yasa boğdu.-Başka bir efsane isim Pele’de bu acı haberin ardından açıklama yaptı, “Bir gün gözküyüzünde onunla birlikte top oynayacağız” dedi.

Barcelona forması giyen Arjantinli yıldız Lionel Messi, Maradona için veda mesajı yayınladı. Lionel Messi “Arjantinliler ve futbol için çok üzücü bir gün. Aramızdan ayrılmayacak çünkü Diego ebedidir. Onunla birlikte yaşadığım tüm güzel anları hatırlayacağım. Tüm ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Huzur içinde yatsın” dedi.

Portekizli golcü Cristiano Ronaldo da, Maradona’nın vefatının ardından taziye mesajı paylaştı. Cristiano Ronaldo “Bugün ben bir arkadaşıma, dünya da ebedi bir dehaya veda ediyor. Tüm zamanların en iyilerinden biri. Benzersiz bir sihirbaz. Çok erken ayrılıyor, ancak sınırları olmayan bir miras ve asla doldurulamayacak bir boşluk bırakıyor. Huzur içinde uyu, asla unutulmayacaksın.” Dedi.

Sevilla ile Galatasaray arasında 1992’de oynanan hazırlık maçında sahada olan Diego Maradona, ortaya koyduğu performansla sevenlerini hayran etmişti. 1-1 eşitlikle sonlanan maçta Galatasaray’da golü Torsten Gütshow atmış, İspanyol ekibinin golü ise Davor Suker tarafından atılmıştı.-İstanbul’daki hazırlık maçının ardından Türkiye’de futbol oynamayı düşünen yıldız isimin bu fikri uzun süre değerlendirdiği bilgisine ulaşıldı. Maradona’yı yakından takip eden bir gazeteci Franciso Rico geçtiğimiz sene yaptığı açıklamada, “Galatasaray’la gösteri maçından sonra şehri çok sevmişti. İdmanlarda Sevilla muhabirlerine İstanbul esprileri yapardı. O dönemde Türklerin kendisine, “bir sezonda da bizimle oyna” demesini çok düşünmüştü. Yakınlarından “İstanbul’a gidiyor” sözlerini bile duymuştuk. Sonra neden fikir değiştirdi kimse bilmiyor. Ancak Arjantin’e döndü…”

4 yıl önce bugün 25 Kasım’da Maradona’nın yakın arkadaşı Fidel Castro vefat etmişti.

Maradona, Fidel Castro’ya yaptırdığı Fidel Castro dövmesini gösterirken. “O, Tanrı’nın yanı sıra, bugün sağ olmamın nedenidir.” Diego Maradona daha önce Filistin’le alakalı şunları söylemişti, “Haklı davalarında Filistinlilerin yanındayım çünkü ben de adaletsizlikle mücadele içinde büyüdüm. Filistinliler de mücadeleci bir toplum.” Kendisine yöneltilen kokain kullandığıyla alakalı sorulara bir açıklamasında, “Evet kokain kullandım ama hiç değişse Amerikalılar gibi binlerce masum insanı öldürmedim.” Demişti.