Şampiyonlar Ligi’nde Porto’ya elenerek erken bir kapanış yapan Juventus, Cristiano Ronaldonun’nun alınmasından beri beklenen yükselişi bir türlü gerçekleştiremedi. Aksine takımın başına geçen eski yıldız futbolcu Pirlo’nun, takımı doğru yönetememesi sonucu iyice gerileyerek ligde de istedikleri konumda degiller. Durum böyle olunca Juventus taraftarları ve yöneticileri tarafından büyük bir kabuk değişimi isteniliyor. Cristiano Ronaldo’nun bile ayrılmasının konuşulduğu bu ortamda, Paulo Dybala’nın adı da gündeme geldi . 2022’de sözleşmesi bitecek olan Arjantinli yıldıza, Juventus tarafından sözleşmesini yenilemek için herhangi bir girişim olmadı

Bu nedenle, Corriere dello Sport tarafından gazetesinden alınan habere göre , Juventus’taki Arjantinli oyunculara yönelik, disipsinsizlik yaptıkları gerekçesiyle bir operasyon olasılığından bahsediliyor. Ancak hala devam eden Koronavirüs süreci sebebiyle her klubün ekonomik anlamda sıkıntıları var. Bu sorun, önümüzdeki yaz transfer sezonuna etki ederek kulüpler arasında takaslama ticaretini arttıracağı şüphesiz. Juventus’un ise, Dybala’nın denginde ve bulunduğu kulüpte istenmeyen adam ilan edilenler arasında bulabileceği ilk isim Fransız yıldız oyuncu Antoine Griezmann.

İki kulübün temasta olduğuna ve yakın süreçte bu temasların artcağına dair söylentiler var. Yakın zamanda bu iki kulüp arasında yapılan Pjani- Arthur takası iki tarafı da memnun etmişti ve aralarında sıcak ilişikilerin oluşmsına ortam sağlamıştı. Ancak bu takasın gerçekleşmesi için bir takım pürüzler bulunmakta.Griezmann, aldığı yüksek maaş sebebiyle Barcelona kulübünden ayrılmaya pek sıcak bakmıyor.

Barcelona yönetimi ise, önümüzdeki sezon büyük ihtimalle gerçekleşecek Messi ayrılığı sonrası takımda büyük bir değişim yapmayı planlıyor ve gidecek oyuncular listesinin en başında yer alan isim Antoine Griezmann. Sıkı bir Barcelona taraftarı olan Hristo Stoichkov, yakın zamanda yıldız oyuncu için şunları söylemişti : “Griezmann sahaya çıktığında, Barcelona sahada on kişiymiş gibi oynuyor. Uzun vadede bir şeyler yapmak istiyorlarsa, böyle bir oyuncuyu satmak zorundalar.” Griezmann bu sezon çıktığı 38 maçta 12 gol, 11 asistlik hiç de fena olmayan bir istatistik yakalamasına rağmen beklentilerin çok altında kalmıştı. İki kulübün bu yaz transfer sezonunda dev takası nasıl sonuçlandıracağını hep beraber göreceğiz.