Kırmızı Şeytanlar Premier Lig‘ini ikinci bitirme yolundayken ve aynı zamanda Avrupa Ligi‘ni kazanmak için favorilerken, Old Trafford’da her şey toz pembe değil. Leicester City ve Liverpool’a arka arkaya yenilgiler, takım içinde gelecek sezon öncesinde ele alınması gereken bazı endişelerin altını çizdi. Bunlardan biri kadro derinliği ve diğeri de Dean Henderson’ın son performansları. 24 yaşındaki oyuncu, Manchester United‘ın kalesini David de Gea’dan geçici olarak da olsa almış gibi görünüyor. Ancak son iki maçtaki performansları, yetenekleri hakkında bazı ciddi soruları gündeme getirdi.

De Gea’nın son birkaç yıldır en iyi formunda olmadığı iyi biliniyor. Ole Gunnar Solskjaer’in, Henderson’ın İspanyol kaleciye destek olarak hizmet vermek için çaresiz olmasının nedeni buydu. Şimdiye kadarki rekabet her iki kaleci için de iyi geçti. Sezona De Gea’nın arkasında yedek oynayarak başlamasına rağmen, Dean Henderson şu anda Solskjaer’in Premier Lig maçlarında tercih ettiği bir numara. İngiltere milli takımı oyuncusu, De Gea’yı Avrupa Ligi maçlarına düşürerek tutarlı bir başarıya imza attı. Doğrusu, Henderson bu dönemde kendisi için harika şeyler yaptı, ancak son hataları göz ardı edilemez. Leicester‘a karşı, Luke Thomas’ın güzel bir vuruşuyla kolayca avlandı.

İngiltere milli takımı oyuncusu, De Gea’yı Avrupa Ligi maçlarına düşürerek tutarlı bir başarıya imza attı. Doğrusu, Henderson bu dönemde kendisi için harika şeyler yaptı, ancak son hataları göz ardı edilemez. Leicester’a karşı, Luke Thomas’ın güzel bir vuruşuyla kolayca avlandı. Dean Henderson, Liverpool’a karşı alınan 4-2’lik mağlubiyette, yediği 3 gol sebebiyle yine suçlandı. Diogo Jota ve Mohamed Salah’ın golleri için konumu berbattı, Roberto Firmino’dan yediği golde de kolayca avlandı.