Lionel Messi‘nin Barcelona ile sözleşmesi bu yaz bitiyor ve henüz bir uzatma imzalamadı. Paris Saint-Germain ve Manchester City’nin Arjantinli yıldız ile ciddi bir şekilde ilgilendikleri söyleniyor. Ancak Dani Alves, Lionel Messi‘nin Barcelona’da kalmasını istiyor. Alves ayrıca Lionel Messi’nin bir zamanlar ona benzer tavsiyelerde bulunduğunu açıkladı. “Messi’ye defalarca söyledim: o bir Barcelona oyuncusu olmak için doğdu ve Barcelona da onun kulübü olmak için doğdu. Bana daha önce öğüt verdi, böylece ben de ona aynısını yapabilirim. Bir keresinde bana Barcelona’da kalmamı söyledi çünkü daha iyi bir yer yoktu. “Nerede daha mutlu olacaksın?” Diye sordu bana.” Alves, The Guardian’a “Bu yüzden kaldım ” dedi.

Dani Alves şöyle devam etti: “Şimdi ona bu konuşmayı hatırlattım ve iyi bir arkadaşım (o) bana Barcelona’nın şimdiye kadarki en iyi yer olduğunu söyledi. Henüz ondan bir cevap alamadım, ama Barcelona’dan ayrıldığınızda ne kadar iyi olduğunu anlıyorsunuz. Barcelona’yı terk eden tüm oyuncular ve demek istediğim herkes üzgündü. Nedeni ne olursa olsun hepsi ayrıldıktan pişmanlık duyuyor. Kulüpten ayrıldığımda, geri dönmek için değerimi göstermek istedim. Ama ne yazık ki kulüpte bana karşı çıkan aynı kişiler orada kaldılar. On yıl daha Barcelona için oynayabileceğimi gösterdim. Barcelona’ya geri dönmeye çalıştım. Barcelona’ya geri dönmek istedim. Barcelona’ya geri dönmek için oynadım ama artık beni istemediler. “

Manchester City, Lionel Messi ile bağlantılı olsa da, menajerleri Pep Guardiola Arjantinli’nin bu yaz sonrasında Camp Nou’da kalmasını istiyor. Guardiola TV3’e göre “Umarım kariyerini Barça’da bitirir. Messi Barca’dan daha iyi bir yuva bulamayacak. Sevgili hocamızın da dediği gibi, yapılması gereken tek şey kökenlerine dönmek, olayların sebebini kurtarmaktır ki bu da Barça’yı oynayışında pek çok konuda özel kılmaktadır. Nasıl yapılacağını biliyoruz. Kuruluş işi zaten yapıldı. Tek yapman gereken tozunu çıkarmak, üzerine biraz yağ sürmek, dişlileri düzenlemek ve tekrar yapmak. Bunu yapacak daha iyi bir kulüp yok, ” dedi.