Juventus’un Pazar günü AC Milan‘a evinde 3-0 yenilmesi, Andrea Pirlo’nun tarafını Serie A’da beşinci sıraya, Şampiyonlar Ligi sıralarının bir sıra dışında bıraktı ve şimdi sezonun son üç maçında ilk 4’e girebilmek için üstündeki takımların puan kaybedeceğine güveniyor. Juventus şuan beşinci sırada ve ikinci sıradaki Atalanta ile yalnızca üç puan farkı bulunuyor, ancak Ronaldo ve Pirlo’nun kalan üç maçını da kazanması ve yol boyunca Napoli, AC Milan veya Atalanta’dan birinin puan kaybetmesi gerekiyor.

Pirlo, bu sezon Juventus’da teknik direktörlük yapması nedeniyle büyük ölçüde eleştirildi; bu, Şampiyonlar Ligi’nin 16. turunda Porto’ya şok elenme ve 10 sezonda ilk kez Serie A’yı kazanamama gibi sonuçlar doğurdu. Bu, 41 yaşındaki teknik direktörün bir oyuncu olarak hikayeli bir kariyerinin ardından yönetimdeki ilk işi, ancak çoğu kişi, Maurizio Sarri’nin ilk takımın baş antrenörü olarak görevden alınmasından sadece dokuz gün sonra Juventus’un U23 hocalığından Pirlo’yu terfi etme kararını sorguladı. . Maçtan sonra gazetecilere verdiği demeçte , “Takımı bu hafta iyi bir ruh halinde gördüm, doğru konsantrasyonla antrenman yaptık ve harika bir maç oynayabileceğimize ikna olduk” dedi . “Ancak, öyle değildi, birkaç bölümden sonra dağıldık ve pek çok şey işe yaramadı.

“Zorluklarla karşılaşacağımızı biliyordum, ama şimdi hepimiz bundan birlikte kurtulmalıyız. Bu formayı giymekten her zaman gurur duymalıyız ve bazı performanslar orada olmamalı. Aklımda farklı bir proje vardı, denedim zaman zaman belirli ilkelere göre çalışmak zorunda kaldık, ancak elimde mükemmel bir ekibim olduğuna ikna oldum. “Bir şeyler ters giderse, bunun sorumluluğunu üstlenirim.” Ronaldo’nun mevcut sözleşmesi gelecek sezonun sonuna kadar devam ediyor, ancak 36 yaşındaki oyuncunun Sporting’e dönmeye istekli olduğu bildirildi. Juventus genel müdürü Fabio Paratici ise, oyuncunun takımda kalmasını istediklerini menajerine belirtti.