Eski çifte şampiyon geçtiğimiz günlerde Instagram hikayelerinde antrenman videoları yayınladı. Videolar, McGregor’un koşu bandında koştuğunu ve spor salonunda başka egzersizler yaptığını gösteriyor. Hikayeler, İrlandalı’nın son kavgasında çektiği sinir yaralanmasıyla mücadelesinin sona ermesi gerektiğini öne sürüyor. Klipler derlendi ve Wrestling Vendetta YouTube kanalına yüklendi.

Conor McGregor, Temmuz 2021’de UFC 264 pay-per-view etkinliğindeki üçleme mücadelesinde Dustin Poirier ile dövüşecek. İrlandalı, Ocak 2021’de UFC 257’de merakla beklenen rövanşta Poirier’e karşı kariyerinin ilk nakavt kaybını yaşadı. McGregor, Poirier’i 2014’teki ilk karşılaşmalarında nakavt yoluyla mağlup etmişti. Notorious One, rövanş maçının başlangıcında iyi görünüyordu. Ancak, Dustin Poirier’den ısrarcı bir bacak tekme oyununa yenik düştü. Poirier ikinci turda bir yumruk kombinasyonuyla saldırdıktan sonra McGregor savaşı kaybetti.

Poirier, dövüş gecesinde genel olarak daha iyi bir dövüşçü olmasına rağmen, McGregor kendi önemli anlarına sahipti. İrlandalı’nın kaybı, öncelikle kariyerinin son zamanlardaki atıl aşamasına atfedildi. Birçok uzman, McGregor’un yeni yaşam tarzındaki dikkat dağıtıcı unsurların onu savaşma arzusundan mahrum bırakmış olabileceğini öne sürdü.

Conor McGregor uzun zamandır akıl oyunları oynamanın ustası olarak kabul ediliyor. Küstah ve açık sözlü personası, UFC kariyerinin en parlak döneminde İrlandalı’nın kişiliğinin önemli bir yönüydü.

UFC 257’ye giden yolda en şaşırtıcı görsellerden biri, Conor McGregor’un saygılı yaklaşımı ve gereksiz konuşmalardan kaçınmasıydı. UFC 257’nin tüm süreci boyunca McGregor’un ticari marka havası taşıyan hiçbir davranışı yoktu. Eski çifte şampiyon, kişiliğindeki olumlu değişimden ötürü çok övgü aldı.

Bununla birlikte, dövüşten önce rakiplerini zihinsel olarak kırmak, Conor McGregor’un oyununun ayrılmaz bir parçası idi. MMA topluluğunun büyük bir bölümü, saygılı bir kişiliği benimsemenin McGregor’un zihinsel üstünlüğünü ortadan kaldırarak Dustin Poirier’e kaybında önemli bir rol oynadığını varsaydı. Conor McGregor daha sonra eski yöntemlere dönüşünü ima eden şifreli bir Instagram gönderisi yükledi. Dustin Poirier ve Kamaru Usman ile olan son sosyal medya etkileşimleri, eski Conor McGregor’un UFC 264’te geri dönüşünü ima ediyor.