İlk yarının bitiminden kısa bir süre önce, topun oyuna sokulması sırasında yere düşen Eriksen’i kalp masajı ve defibrilatör ile diriltmek için sağlık personelinin uzun süren çabalarının ardından maç askıya alındı . Avrupa futbolunun yönetim organı UEFA, Twitter’da yaptığı açıklamada, “Danimarkalı oyuncu Christian Eriksen’in dahil olduğu tıbbi acil durumun ardından, her iki takım ve maç yetkilileriyle bir kriz toplantısı düzenlendi.

Maç yeniden başladığında Finlandiya, Joel Pohjanpalo’nun 59. dakikada attığı golle 1-0 kazandı. Pierre-Emile Hoejbjerg 15 dakika sonra penaltı noktasından eşitliği yakalama şansı yakaladı, ancak finlandiya kalecisi Lukas Hradecky tarafından kurtarıldı.

Eriksen’in çökmesinin ardından Danimarkalı takım arkadaşları, Inter Milan yıldızını tedavi gördüğü sırada görüşten korumak için etrafına duvar ördü. Her iki takımın oyuncuları ve stadyumdaki taraftarlar, Eriksen’e sağlık görevlilerinin müdahalesi nedeniyle gözle görülür bir şekilde sıkıntılıydı.

Gazeteci Mattias Karen , stadyumdaki Finli taraftarların “Christian” diye slogan atmaya başladığını ve tüm Danimarkalı taraftarların “Eriksen” diye yanıt verdiğini bildirdi . 29 yaşındaki orta saha oyuncusu şu anda Inter Milan için oynuyor ve İngiltere Premier Ligi’nde Tottenham Hotspur için yedi yıl oynadıktan sonra 2020’de Serie A’ya transfer olmuştu. Ülkesi için 100’den fazla forması bulunan Danimarkalı tılsım, Ajax’ta gençlik kademelerini geçerek profesyonel kariyerine Hollanda kulübünde başladı. B Grubu’nun diğer maçında Romelu Lukaku, Belçika’nın golünü Rusya üzerinden açtı ve kameraya koşarak Inter’deki takım arkadaşına destek mesajı gönderdi. “Chris, Chris, sterkte jongen ( Güç diliyorum. Seni seviyorum!”) dedi. Cumartesi günkü olay, Fabrice Muamba’nın 2012’de Bolton’un Tottenham’a karşı FA Cup maçında kalp krizi geçirmesinin ardından çöküşünü hatırlattı. Muamba sonunda iyileşmişti, ancak oyunculuk kariyerini kısa kesmek zorunda kalmıştı.