NBA sezonunun üçüncü haftası sona ererken, Kyrie Irving’in aşı durumunu çevreleyen dram biraz sakinleşti. Irving’in bu sezon Brooklyn Nets forması giyip giymeyeceğini kimse bilmiyor. Görevden uzaklaştırılmadı ve hala Nets kadrosunun resmi bir üyesi. Aslında takım rutin olarak sakatlık raporuna adını ekler ve her maçtan önce onu ‘Takımla Değil’ olarak listeler. New York Post’tan Brian Lewis, hala kadronun bir parçası olduğu için, Irving’in 2021-22 NBA sezonundaki tek All-Star maçında yer alabileceğini bildirdi. Lewis’in söylemleri şu şekilde: “2022 NBA All-Star maçı için oy pusulası yayınlandığında, birçok kaynak The Post’a Kyrie Irving’in seçimde yer almasının beklendiğini doğruladı. Bu, Nets yıldızının ilk, son ve tek görünüşünü yapma olasılığını açık bırakıyor.”

NBA’in güncellenmiş All-Star oylama süreci, bir takımın her üyesinin oy pusulasına girmesini gerektiriyor. Irving evine gönderildiği ancak kadrodan uzaklaştırılmadığı için, Doğu Konferansı gardları için NBA All-Star oy pusulasında olması bekleniyor. Ancak, Irving’in NBA All-Star takımına girmek için oyları alacağının garantisi yok. Birçok gard bu sezon yüksek bir seviyede oynuyor ve normal sezonda bir dakika bile basketbol oynamamış bir oyuncu yerine All-Star seçilmeyi hak ediyor. Anlaşılır bir şekilde, bazı hayran favorileri ve fenomenler, performanslarından bağımsız olarak oy alır. Örneğin, Derrick Rose ve Klay Thompson geçen sezon All-Star oylarını aldı. Ancak taraftarlar bu sezon Kyrie Irving’e oy verse bile medya onu kesinlikle takıma dahil etmeyecek. 2022 NBA All-Star Maçı, Cleveland, Ohio’da Rocket Mortgage Field House’da gerçekleşecek. Bu, Cleveland bölgesinin üçüncü kez bir All-Star Hafta Sonu’na ev sahipliği yapması demek. İlk ikisi 1981 ve 1997’de. Tesadüfen, NBA 1981’de 35. sezonunu, 1997’de 50. yıl dönümünü kutladı ve bu sezon 75. yıl dönümünü kutlayacak.

Brooklyn Nets, Kasım ayının ilk haftasına kadar sabırlıydı çünkü New York şehri yeni bir belediye başkanıyla tanışıyordu. Aşı kurallarının değişebileceğinden umutluydular. Ancak, belediye başkanı seçilen Eric Adams, COVID-19 aşısıyla ilgili yasaların değişmeyeceğini söylediğinde franchise kötü haberi aldı. New York Post’tan Brian Lewis tarafından bildirildiği üzere, seçilmiş belediye başkanı Eric Adams CNN’e şunları söyledi: “New York City kurallarını değiştirmeyecek. Yine, onu Nets’te nasıl tutacağını tam olarak anlamak ve buraya gelen tüm sporcularımıza bakmaya devam etmek NBA ve Kyrie Irving’e bağlı. Ve yine, NBA ve Kyrie’nin bu konuda bir sonuca varacağını düşünüyorum.” “Ben bir Nets hayranıyım ve Kyrie’yi seviyorum. Bence o bir şampiyonluk için ihtiyacımız olan bir parça. Eğer şehirde performans sergileyeceklerse onların uyması gereken bir yönetmelik var.”