Tyson’ın Haute Living Hotel’in Instagram hesabından yaptığı açıklamaya göre, dünya ağır sıklet boks efsanesi Mike Tyson, Evander Holyfield’e karşı oynayacağı maçın tarihini 29 Mayıs olarak açıkladı. Holyfield’ın menajeri Kris Lawrence, daha önce Tyson’ın Holyfield ile 3. karşılaşması için 25 milyon dolarlık bir teklif yaptıklarını, ancak bu teklifi geri çevirdiklerini söyledi.

Tyson ve 58 yaşındaki Holyfield, daha önce birbirleriyle iki kez karşı karşıya geldi; 1996’da yaptıkları ilk maçta Holyfield, uzun soluklu süren mücadelenin ardından 11. Tur’da bir nakavt ile galibiyeti almasını bilmişti. İkilinin 1997 yılında yaptıkları maçta ise ise Tyson, rakibinin kulağını ısırmaya çalıştığı için diskalifiye edilmişti. “Holyfield ile amansız rekabetimiz devam ediyor,” dedi Tyson. Boks efsanesi, “Holyfield alçakgönüllü bir adam, biliyorum, o iyi bir dövüşçü, ama ben de iyi bir dövüşçüyüm ve 29 Mayıs’ta başarılı olacağım,” dedi. Tyson, “Bazı evrak işlerini halletmek için biraz zamana ihtiyacımız var ve sonra ben ve Evander ile yarışmak için hazır olacağız” diye ekledi Tyson. Kariyerleri boyunca, her zaman rakip olarak gösterilen ve rekabetleri uzun yıllar devam eden bu iki boksörün, uzun yıllar sonra yapacakları bu maç sporseverler tarafından merakla bekleniyor ve kimin kazanacağı, şimdiden tartışma konusu.

Geçtiğimiz Kasım ayında 54 yaşındaki Mike Tyson ve 51 yaşındaki Roy Jones Jr. ringe çıktı, ancak hakemler mücadeleden sonra beraberlik ilan etmişti..

Profesyonel kariyerini 2005 yılında resmen tamamlayan ABD’li dövüşçü Mike Tyson, 20 yaşındayken WBC, WBA ve IBF kemerlerini kazanarak, bu ünvanı kazanan en genç boksör olma rekorunu elinde tutuyor. Yıldız sporcu, İlk 19 profesyonel kariyer karşılaşmasını nakavtlar ile kazanmıştı. Aynı zamanda Uluslararası Boks Onur Listesi ve Dünya Boks Onur Listesi’ne giren Tyson, WBC, WBA ve IBF şampiyon kemerlerini aynı anda tutan ilk ağır sıklet boksörü ve bunları başarılı bir şekilde birleştiren tek dövüşçüydü.