Barcelona, geçtiğimiz hafta sonu El Clasico‘da Real Madrid’e 2-1 mağlup oldu ve La Liga tablosunun zirvesine çıkmak için büyük bir fırsatı heba etti. Ancak yine de lig şampiyonluğu için yarışıyorlar ve kulüp 2020-21 sezonu için fikstürlerin son ayağına girerken son bir hamle yapacak.

Oscar Mingueza, Barcelona ile sözleşme görüşmesi için bekliyor . Barcelona’nın 21 yaşındaki savunma oyuncusu Oscar Mingueza, La Liga’daki ilk resmi sezonunda taraftarı etkiledi. Ancak, mevcut sözleşmesi bu yaz sona eriyor ve genç oyuncu, kulübün yeni bir sözleşme için görüşmeler başlatmasını bekliyor ve Camp Nou‘daki süresini uzatma fırsatı verilmesini bekliyor.

Mingueza, Mundo Deportivo‘ya şunları söyledi: “Herkes Barca’da olmayı hayal ediyor. Kontrat konusu görüşülecek ve temsilcilerime kalmış. Ben oynamaya odaklanıyorum. “İşin sonunda kimse bilmiyor. Evet, umarım as takımda yer alabilirim. Sonuçta en iyi takımlar için oynamak istiyorsun ve gerçek şu ki burada mutluyum.”

Mingueza’nın Barcelona‘dan ayrılma şansı vardı ama çocukluk kulübünde kalma konusunda inatçıydı. “Evet, biraz inatçı olduğum doğru. Ama sonunda kalmaya o kadar odaklandım ki, zihniyetimi biraz değiştirdim ve her maçta yüzde 100 olacaktım, amacım nerede olursa olsun oynamaya hazır olmaktı: B takımı, ilk takımda veya başka bir yere gitmem gerekse bile böyle. “

Barcelona efsanesi Rafael Marquez, antrenörlük görevine dönüyor. Kariyerinin yedi sezonunu Barcelona’da geçiren ve dördü La Liga şampiyonluğu olmak üzere 12 büyük kupa kazanan Rafael Marquez, şimdi de bir antrenörlük rolüyle Camp Nou’ya dönmeye hazır. Marquez, geçen yaz çalışmaya başladığı Madrid merkezli Alcala kulübünde teknik direktörlük tecrübesi kazandı. Diario Sport’a göre, Rafael Marquez, Barcelona’nın gençlik akademisinde koçluk rolü üstlenmek için kulübün üst düzey yöneticisiyle ileri görüşmelerde bulunuyor. Marquez’in şu anki kulüp başkanı Joan Laporta ile iyi bir ilişki sürdürdüğü ve bunun potansiyel dönüşünün anahtarı olduğu bildirildi.

Lionel Messi, geçen yaz kulübe ayrılma niyetini bildirdiğinde söylentiler şaha kalktı diyebiliriz. Bununla birlikte, sözleşmesindeki bir madde nedeniyle, yerinde kalmak zorunda kaldı ancak bu yaz mevcut anlaşmasının sona ermesiyle çok rahat bir şekilde kulüpten ayrılabilir. Joan Laporta’nın Lionel Messi‘nin sözleşmesini uzatmayı bir öncelik haline getirdiği bildirildi, ancak Katalan medya kuruluşu Esport3’e göre Barcelona, mali durumları nedeniyle henüz Messi’ye resmi bir sözleşme teklifinde bulunmaya hazır değil. Joan Laporta’nın, Barcelona’nın borcunun ciddiyetinin ve kulübün Lionel Messi’nin taleplerini karşılama kabiliyetinin henüz tam olarak farkında olmadığı bildiriliyor.