Bale, satın alma opsiyonuna sahip olmayan Spurs’taki kiralık sezonunun sonuna doğru gidiyor. Galli oyuncu geçen hafta Santiago Bernabeu’ya dönmeyi planladığını açıkladıktan sonra manşetlere çıktı, ancak şimdi 2021-22’de nerede oynayacağı konusunda henüz son bir karar vermediğini açıkladı.

Salı günü Çek Cumhuriyeti’ne karşı 2020 Dünya Kupası eleme maçı öncesinde konuşan Bale, gazetecilere şunları söyledi: “Kendim için düşünüyorum, her şeyden önce bu sezon hala devam ediyor ve hala Euro’ya gidecek çok maçım var. “Açıkçası, gelecek sezona giderken, yasal olarak kontratım Real Madrid’e geri dönmem gerektiğini söylüyor, ki bunu söyledim, ki ben bunun kimseye saygısızlık etmek olduğunu düşünmüyorum. Yasal olarak yapmam gereken bu. “Real Madrid benim asıl kulübüm ve anlaştığım kadarıyla sezonun sonuna kadar Tottenham’da kiralıktım ve geri dönüyorum. Şimdiye kadarki plan bu.”

Bale, geçen sezon Zinedine Zidane‘nin Madrid kadrosunda forma şansı bulamıyordu ve kulübün maçlarının çoğunu tribünlerden izlemek zorunda kaldıktan sonra La Liga şampiyonluk kutlamaları sırasında garip bir tutum sergiledi. Los Blancos, 31 yaşındaki bir oyuncunun Tottenham’a kiralanmasına onay vermekten mutluydu, ancak hala 2022’ye kadar Bernabeu’da sözleşmesi var. Zidane, Madrid takımına yaptığı muhteşem katkı için Bale’e saygılarını sundu ve yeniden Spurs’a katılmadan önce kendisine iyi dileklerini dile getirdi, ancak kanat oyuncunun gelecek sezon için planlarında böyle bişeyin olmadığı bildirildi.

Bale’nin menajeri Jonathan Barnett, şubat ayında Goal ile yaptığı röportajda Galler’li yıldızın durumuna ışık tuttu. Barnett, Bale’in Madrid’de kaldığı yerden devam etmekte sorun yaşamayacağını iddia etti, ancak Zidane’in onu tekrar kollarını açarak karşılayamayacağını da kabul etti. 71 yaşındaki menajer Bale için, “Madrid’i hâlâ seviyor” dedi. “Kulüple sorunu yok, harika bir kulüp. Geri dönmesi onun için sorun olmaz. “Sadece ona ihtiyaçları olup olmadığına, Madrid için oynayıp oynayamayacağına ve tüm bunla