Juventus, 23 yaşındaki Arjantinli futbolcuyu, ikinci yılın sonunda kalıcı olarak satın alma seçeneği ile Atalanta’ya iki yıllık bir kiralık anlaşmasıyla göndermeye karar vermişti. Bununla birlikte, Gewiss Stadyumu’nda olağanüstü bir sezonun ardından Atalanta, bu yaz 16 milyon € ödeyerek bir yıl erken olacak şekilde Romero’yu, Juventus’tan kalıcı olarak almaya karar verdi. Bahsedilen kaynağa dayanarak, Juventus, Cristian Romero’nun anlaşmasından 18 milyon € ‘dan fazla bir miktar kazanmış olacak. Arjantinli’nin kiralık anlaşması 2 milyon €’luk bir ücret artı ekstralar ve ikramiyeler karşılığında gerçekleşmişti. Ancak Juventus, totalde oyuncudan 8 Milyon Euro’ya zarar edecek. The Old Lady, 2019 yazında Genoa’dan Romero’yu kadrosuna katmak için 26 milyon € ödedi.

Atalanta, bu yaz Cristian Romero’yu kalıcı olarak satın alma hakkını kullanmaya hazırlanırken Juventus, Güney Amerika’nın en yüksek puanlı defans oyuncularından birini kaybetmeye hazırlanıyor. Cristian Romero’nun Atalanta’daki parlak sezonu, Serie A’nın En İyi Defans Oyuncusu ödülünü kazanmasını sağladı. Romero’nun savunma oyuncuları Berat Djimsiti, Jose Luis Palomino ve Rafael Toloi ile olan partnerliği, Atalanta’nın ligi üçüncü bitirmesine ve gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılmasına yardımcı oldu. Juventus’un da yeni, genç bir stopere ihtiyacı vardı. Hem Giorgio Chiellini hem de Leonardo Bonucci yaşlanıyor. Sırasıyla 36 ve 34 yaşındalar. Juventus, önümüzdeki yıllarda Matthijs de Ligt ile birlikte Cristian Romero’yu ilk tercih stoper olarak kullanabilirdi.

Atalanta, Cristian Romero’yu Juventus’tan bir yıl önce kalıcı olarak satın alarak, Romero’yu transfer döneminde diğer Avrupa kulüplerine kaptırmamayı garantiliyor. Mayıs ayındaki çeşitli haberlere göre, Manchester United, Romero’yu Harry Maguire için potansiyel bir uzun vadeli partner olarak transfer etmek isteyen kulüpler arasındaydı. Christian Romero’nun son sezonu Arjantinli teknik direktör Lionel Scaloni’nin dikkatini çekti. 23 yaşındaki oyuncu şu anda 2021 Copa America‘da yarışmadan önce birkaç Dünya Kupası Elemesi oynamak için Arjantin milli takımında. Cristian Romero, teknik direktör Lionel Scaloni’nin ilk 11’deki yerini teyit etmesiyle Şili’ye karşı ilk uluslararası maçını kazanmaya hazırlanıyor.