20 yaşındaki oyuncu, Arsenal sözleşmesinin son 12 ayına girmeye hazırlanıyor ve Premier Lig takımı, Real Madrid ve Juventus’un ilgisi arasında genç oyuncuyu tutmak için mücadele edebilir. Arsenal, son yıllarda aralarında Ismael Bennacer, Ebere Eze ve Serge Gnabry’nin de bulunduğu pek çok yeteneğin ayrılmasından büyük bir pişmanlık duydu. Emirates’ten ayrılan eski oyuncuların birbirinden muazzam başarılar yakalaması, kulübün dertlerine yalnızca yeni bir dert kattı. Real Madrid ve Juventus, son zamanlarda talipleri artan Akinola ile sözleşme imzalamayı planlıyor. Genç oyuncu, Arsenal’e geçen yaz Huddersfield’den katıldı ve kulüpte yüksek puan aldı. Bu sezon ilk takımla antrenman yaptı ancak henüz Mikel Arteta’nın gözüne giremedi.

Bununla birlikte, ilerlemesi Real Madrid‘in dikkatini çekti ve Juventus da ona büyük bir ilgi gösteriyor. Bianconeri, üzücü bir sezonun ardından yaz aylarında büyük bir kadro revizyonunu hedeflerken, Los Blancos’un da transfer pazarıyla meşgul olması bekleniyor. Arsenal, oyuncunun gitmesine izin vermek istemez, ancak Akinola’nın sözleşme durumu nedeniyle elleri bağlanabilir. Akinola, Arsenal takımında kendisi için bir geleceğe inanmıyor. Kendisi, kötü geçen başarısız bir sezon boyunca kenara itildi.

Real Madrid veya Juventus’a geçiş, genç Tim Akinola için büyük bir yükseltme olacak Arsenal’in sezonunun plana göre gitmediğini söylemek doğrudur. Gunners, ligde dokuzuncu sırada ve gelecek sezon Avrupa futbolunu kaçırması bekleniyor. Juventus ve Real Madrid bu yıl kendi mücadelelerini yaşadılar, ancak yine de önümüzdeki sezon Arsenal’dan çok daha fazlasını sunacaklar. Bu nedenle, Bianconeri veya Los Blancos’a gitmek, genç oyuncu için haklı bir adım olacaktır. İmzasını almak için hangi Avrupa kulübünün yarışı kazanacağı henüz belli değil.