31 yaşındaki oyuncu, geçen yıl kulüp ile yeni bir sözleşme imzaladı, ancak bir sonraki transfer döneminde sözleşmesinin süresi beklenmeden takımdan ayrılabilir. Aubameyang, geçen yıl Eylül ayında haftada 300.000 £ ‘dan fazla kazançlı bir sözleşme imzaladıktan sonra şu an için Arsenal’de en yüksek kazanan futbolcu oldu. Sözleşme, kulüpteki geleceği hakkında aylarca süren spekülasyonlardan sonra yıldız golcüye önerildi ve o da tabiki kabul etti. Takımın kaptanı olan forvet, geçen sezon Arsenal’in FA Cup zaferinin ayrılmaz bir parçasıydı ve dolgun bir maaşla ödüllendirildi.

Bununla birlikte, eski Dortmund yıldızının performans seviyeleri bu sezon düştü ve Kuzey Londra tarafı bu sebeple oyuncuyla yollarını ayırma olasılığını düşünüyor. Ayrıca Arsenal teknik ekibi arasında, Aubameyang’ın zirveyi gördüğü ve en kısa zamanda değiştirilmesi gerekeceği yönünde genel bir inanç var. Aubameyang’ın formundaki düşüşün yanı sıra, disiplin eksikliği sorunu da var. Yıldız golcü, Kuzey Londra derbisinde ilk 11’de başlarken, Emirates Stadyumu’na geç geldiği söyleniyor.

Arsenal, ocak ayında bir dizi oyuncunun kulüpten ayrılmasından sonra kadrosunu elden geçirmeye devam edecek. Giden oyuncuların yeni transferler için para kazanmanın bir yolu olması bekleniyor, çünkü Gunners gelecek yıl Avrupa ligine katılmanın mali ödülünü alamayabilir. Ancak Londra kulübü, çok yüksek maaşlı olduğu ve kulüpteki sözleşmesinin bitimine iki yıl olduğu için Aubameyang için alıcı bulması zor olacaktır. Arsenal, geçtiğimiz haftalarda Fiorentina’nın forvet oyuncusu Dusan Vlahoviç ile ilişkilendirildi ve bu durum kaptanlarının kulüpten ayrılma olasılığı olabileceğini gösteriyor olabilir. Aubameyang, 2018 yılının ocak ayında Borussia Dortmund‘dan 63 milyon € ‘luk bir ücretle Arsenal’e katıldı ve burada süperstar olmaya devam etti. Gabonlu, son iki sezonu Arsenal’in gol kralı olarak tamamladı ve ayrıca 2018/2019 sezonunda Premier Lig Altın Ayakkabı ödülünü kazandı. Aubameyang, şimdiye kadar 14 golle mevcut durumda Mikel Arteta’nın takımının en golcü oyuncusu olsa da, dönem dönem gol atmada büyük sorunlar yaşadı. Kulübün bir başka sezon için Avrupa ligini kaçırma olasılığı çok yüksek olduğundan, Aubameyang’ın Emirates’deki zamanı er ya da geç sona erebilir.